
Vibe of its own
Full disclosure, I was a little late in stocking the Vibes range of rolling papers in store, not because I didn’t want them it’s just that other products kept getting in the way. I have made up for my mistake and will not repeat it again! Vibes Papers have kind of a cult following worldwide and many of my customers will buy no other papers if I run out. I have not seen such devotion to a certain brand of papers apart from maybe those that are obsessed with the King Palm or Raw Range.
Cannabis, graffiti, old school hip-hop, Bondi, fashion and dogs are kind of what I am known for so the fact that this brand is a collaboration from rapper and serial entrepreneur Berner makes me very pleased. A little about the man himself; signed to Wiz Khalifa’s Tayler Gang Entertainment Group (I know Wiz loves a well rolled joint!) he has released 16 rap albums. Highly prolific in the marijuana game, he is also the man behind another famous 420 lifestyle brand – Cookies. Lastly, he works with marijuana geneticists who produce 2 very popular strains of cannabis in California – Girls Scout Cookies and Sunset Sherbet. Pretty sure this man knows how to create amazing rolling papers, and I can totally understand the devotion to this brand that many have.
Vibes Collection
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $3.50
- Sale Price
- $3.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $7.00
- Sale Price
- $7.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $6.00
- Sale Price
- $6.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $7.00
- Sale Price
- $7.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $2.00
- Sale Price
- $2.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $6.00
- Sale Price
- $6.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $7.00
- Sale Price
- $7.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $3.50
- Sale Price
- $3.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $5.00
- Sale Price
- $5.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per